TUSer to aplikacja, która pomaga nauczycielom wspierać rozwój umiejętności komunikacyjnych i społecznych uczniów, którzy mają trudności w tym obszarze. Chodzi między innymi o dzieci z niepełnosprawnością intelektualną lekką, w spektrum autyzmu czy takie, które po prostu są nieśmiałe i mają problemy w kontaktach z innymi. Nazwa TUSer pochodzi od skrótu TUS – “trening umiejętności społecznych”, ponieważ komunikacja, na której aplikacja się skupia, jest ogromnie ważną częścią tego treningu i jedną z podstawowych umiejętności społecznych.

TUSer jest aplikacją webową, przeznaczoną na przeglądarki urządzeń mobilnych tj. tablety i smartfony. Aplikacja składa się z dwóch modułów:

  • panel dla nauczyciela
  • moduł ucznia

Aplikacji nie możesz ściągnąć bezpośrednio ze sklepu z aplikacjami – dostęp może wykupić dyrektor szkoły. Aby to zrobić, odezwij się do nas za pomocą formularza kontaktowego lub napisz: kontakt@tuser.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztuje TUSer w przypadku Twojej szkoły lub dowiedzieć się, jak wprowadzić go taniej –  odezwij się do nas za pomocą formularza kontaktowego lub napisz: kontakt@tuser.pl

TUSer jest tani i łatwy do sfinansowania. Dyrektor Szkoły może kupić narzędzie dla całej placówki. Finanse na jego zakup pochodzić mogą z różnych źródeł, takich jak na przykład:

  •  budżet na doskonalenie kadry,
  • programy rządowe wspierające profilaktykę zdrowia psychicznego, 
  • dofinansowania przysługujące na uczniów z orzeczeniem o niepełnosprawności,
  • składki rady rodziców.

Dostęp do aplikacji może wykupić dyrektor szkoły, a zarekomendować może u to nauczyciel.

Osoba prowadząca zajęcia korzysta z aplikacji z poziomu komputera, a uczniowie i uczennice z telefonu lub tabletu.

Tak, uczniowie i uczennice korzystają z aplikacji na tablecie lub na telefonie.

Tak, osoba prowadząca zajęcia korzysta z aplikacji z poziomu komputera, a uczniowie z telefonu lub tabletu.